Dekorowanie choinki na Święta – jak ubrać drzewko bożonarodzeniowe?

Cykl: dekorowanie choinek

Dekorowanie choinki coraz bliżej, a Ty wciąż masz dylemat? Minimalizm, kolorowy zawrót głowy, ozdoby z suszonych pomarańczy, a może sprawdzona klasyka w złocie i czerwieni? Dekorowanie choinki niejednego przyprawiło już o zawrót głowy: łańcuch z dużymi oczkami, czy może anielskie włosy? No i jaki kolor lampek – tęczowe, czy może srebrne?

Jeśli Ty także szukasz pomysłu na dekorowanie choinki, to zachęcamy do lektury poniższego artykułu – moc świątecznej inspiracji gwarantowana.

Nieodłączny element Świąt, jakim jest dekorowanie choinki, jednych przyprawia o ból głowy, drudzy z kolei traktują go jako szansę do wykorzystania swojego zmysłu dekoratorskiego. Niezależnie od tego, do której grupy się zaliczasz, bez wątpienia jedna z naszych propozycji Cię zainspiruje. Szukasz profesjonalisty, który zajmie się dekoracją? Dobrze trafiłeś! Dekorowanie choinki to nasza pasja.

Strojenie choinek pomysły: efektowny minimalizm

Nie przepadasz za bogactwem kolorowych ozdób, a od mieniących się złotem dekoracji dostajesz oczopląsu? Idealnym rozwiązaniem będzie w takim razie minimalistyczne dekorowanie choinki.

Jak wygląda takie dekorowanie choinki? Zdecyduj się na jeden dominujący kolor dekoracji oraz rodzaj ozdób – np. wybieraj tylko te gładkie lub matowe, bez zbędnych udziwnień. Niech wszystko będzie ze sobą spójne. Kieruj się zasadą „less is more” –  spektakularny efekt gwarantowany. 

Sprawdzona klasyka – dekorowanie choinki zgodne z tradycją

Złoto, czerwień, srebro, róż, fiolet – tutaj limity nie obowiązują. Jeśli feeria barw nie jest Ci straszna i takie dekorowanie choinki z sentymentem przywołuje młodzieńcze lata, to klasyka jest właśnie dla Ciebie!

Wielokolorowe ozdoby, radosne światełka i mnogość dekoracji wprowadzą do Twojego wnętrza piękny, świąteczny klimat. To od Twojej koncepcji zależy na jaką wersję kolorystyczną się zdecydujesz – dekorowanie choinki zgodne z klasycznym połączeniem złota i czerwieni, czy tęczowe szaleństwo. Dekorowanie choinki to szansa na popis kreatywności.

Dekorowanie choinki zgodnie z tradycją wymaga obowiązkowego zestawu ozdób, do którego zalicza się: bombki, lampki, łańcuchy, cukrowe laski oraz pierniczki.

Coś dla miłośników natury – strojenie choinek pomysły

Eko choinka to doskonała propozycja dla wszystkich osób, które nie przepadają za sztucznymi dekoracjami. Co więcej, bardzo prawdopodobne, że wszystkie niezbędne produkty do stworzenia ozdób w stylu eko, dzięki którym dekorowanie choinki stanie się także sprawdzianem Twoich manualnych umiejętności,znajdują się nie dalej niż w Twojej własnej kuchni.

Dekorowanie choinki w stylu eko? Dla zapierającego dech efektu końcowego  polecamy dekorowanie choinki: szyszkami, laskami cynamonu, suszonymi owocami i gwiazdkami anyżu. Tak udekorowana choinka nie tylko z pewnością przyciągnie uwagę Twoich gości, ale także zapewni Ci piękny, korzenny zapach, który nieodłącznie kojarzy się ze Świętami.