Dekoracje choinek bożonarodzeniowych – inspiracje, sprawdzone sposoby

Dekoracje choinek bożonarodzeniowych to prawdziwa sztuka. Wróćmy pamięcią do wspomnień z dzieciństwa, kiedy to dekoracje choinek bożonarodzeniowych było tradycją rodzinną. Dekoracje choinek bożonarodzeniowych są ważnym elementem integracji przedświątecznej, chociaż mogą być też źródłem napięć.

Zobacz, jakie dekoracje choinek mogę dla Ciebie przygotować.

Szał na choinki zaczyna się już na początku grudnia. Wybrane powierzchnie przy centrach handlowych lub główniejszych traktach w miastach wypełniają place, na których stoją pachnące, zielone choinki. Wśród dostępnych rodzajów dominują 3: jodła kaukaska, świerk srebrny i świerk pospolity. Amator pięknej i gęstej choinki na pewno wybierze jodłę; miłośnik tradycji zdecyduje się na pospolity świerk, który pachnie i znany jest z danych lat; z kolei fan stylowego, skandynawskiego wnętrza wybierze świerk srebrny.

dekoracje z jabłkami na stole

Da chętnych możliwa jest też dostawa choinek na terenie miast, w szczególności całej Warszawy. Taka opcja na pewno będzie wygodna dla zapracowanych, po prostu trzeba zamówić choinkę online i określić datę dostarczenia. Na pewno wielu z was przeraża wybór choinki z dostawą. Ci, którzy się odważyli dobrze wiedzą, że to bardzo duża oszczędność czasu, a choinki nie odbiegają urokiem od tych z placu. Część firm oferuje także wniesienie choinki i jej osadzenie w stojaku. Dla osób samotnych, kontuzjowanych i niepełnosprawnych to czasem jedyna szansa na święta z drzewkiem.

Dlaczego dekoracja choinek jest tak ważna

Dekoracje choinek bożonarodzeniowych to sposób na danie upustu swojej kreatywności: można kupić bombki oraz ozdoby w każdym kolorze, można też samodzielnie wykonać elementy dekoracyjne. Oczywiście podpowiadamy: dekoracje choinek bożonarodzeniowych zawsze sprawdzą się w tych kolorach:

  1. Złoty,
  2. Czerwony,
  3. Złoto – czerwony,
  4. Czerwono – zielony.

Każda choinka powinna także zaświecić eleganckim blaskiem: w ciepłej tonacji żółtej, chłodnej białej, niebieskiej, różowej, czerwonej lub wielokolorowej. W zależności od pomysłu na całość rynek oferuje przepiękne światełka, pasujące do każdej stylizacji.

Polecamy także samodzielne wykonanie ozdób: można ususzyć owoce cytrusowe, wykorzystać masę solną, zrobić słomkowe ludziki, kokardki i łańcuchy. Świetny efekt dadzą połączenia przypraw z różnymi materiałami – cynamon i anyż to typowo gwiazdkowe zapachy i wzory, które świetnie będą wyglądać jako elementy dekoracyjne.

Zobacz, moje najnowsze artykuły o dekoracji choinek >>